Bogdanović zaigrao uprkos bolesti pa bio najbolji igrač u pobjedi Utaha

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su u Houstonu ekipu Rocketsa rezultatom 122:91 te tako potvrdili vrlo dobar start nove NBA sezone, u kojem imaju sva četiri trijumfa.

Utah je odlično počela meč i već nakon prve četvrtine imali su 14 poena prednosti. Do odlaska na odmor igralo se u istom ritmu pa je poluvrijeme okončano rezultatom 40:61.

Rocketsi nisu ni u nastavku meča pronalazili rješenja za sjajan napad gostiju, a nakon egal igre u trećoj dionici, u posljednjoj četvrtini ponovo su popustili pa je na kraju meč okončan s velikim 31 poenom razlike.

Kod Utaha je najefikasniji bio hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, koji je za 25 minuta na parketu ubacio 19 poena. Zanimljivo da je zbog bolesti njegov nastup za ovaj meč bio upitan nekoliko sati prije početka. Veliku pomoć imao je u Gobertu koji je ostvario double-double učinak od 16 poena i 14 skokova. Wood je bio najbolji kod Houstona sa 16 poena, dok je Sengun dodao 14.

Utah je prva ehipa na tabeli Zapadne konferencije NBA lige sa četiri pobjede i bez poraza, dok je Houston na 13. mjestu s omjerom 1-4.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti još pobjedu Memphis Grizzliesa u gostima kod Golden State Warriorsa. Nakon produžetka bilo je 104:101 za goste.