Borussija savladala Napoli, Arsenal do nova tri boda protiv Marseillea

marco reus

Borussia je u Dortmundu svladala Napoli 3-1 te joj za prolaz treba pobjeda nad Marseilleom u zadnjem kolu. Talijanima  treba visoka pobjeda nad Arsenalom.

wilshere

Već u 10. minuti Kloppova ekipa stigla je u vodstvo  preko Marca Reusa iz penala, kojeg je skrivio Fernandez nad Lewandowskim. Domaćin je mogao povisiti, ali Lewandowski i Reus od 14. do 18. minute nisu uspjeli matirati Reinu. Do kraja poluvremena od većeg zaostatka za Borussijom, Napoli je spasio sjajni Pepe Reina skinuvši šuteve Mkhitaryana i Lewandowskog.

U nastavku su Dortmunđani krenuli po drugi gol a uspjeli su da ga daju u 59. minuti preko Jakuba Blaszczykowskog. Napoli se vraća u 71. minuti golom Insignea za 2-1. Kada se očekivalo da Napoli dođe do drugog gola i izjednačenja igrači Borussije su postigli i treći gol a strijelac je bio Aubeameyang u 78. minuti. Rezultat se do kraja nije mijenjao pa je ostalo 3-1 za Borussiju.

U drugoj utakmici koja se igrala u Londonu Arsenal je savladao Marseille sa 2-0 i došao do veoma bitne pobjede. Strijelac oba gola je bio Wilshere u 1. minuti i 69. minuti.