Čak 10 reprezentativaca koje je Petev pozvao prošlog vikenda nije odigralo ni minute!

Selektor Ivaylo Petev je nedavno objavio spisak od 25 igrača na koje računa u kvalifikacionim duelima protiv Finske i Francuske, no samo deset nogometaša je proteklog vikenda imalo značajniju minutažu u svojim klubovima, dok ih čak deset nije nikako igralo!

Od deset nogometaša koji su igrali dva su golmana – Ibrahim Šehić i Nikola Vasilj.

Ostali su defanzivci Sead Kolašinac i Eldar Ćivić, veznjaci Amir Hadžiahmetović, Gojko Cimirot, Rade Krunić i Miroslav Stevanović, te napadači Edin Džeko i Smail Prevljak.

Zabrinjavajuće je što čak desetorica igrača – Kenan Pirić, Branimir Cipetić, Darko Todorović, Anel Ahmedhodžić, Dennis Hadžikadunić, Siniša Saničanin, Marko Mihojević, Stjepan Lončar, Haris Duljević i Luka Menalo nisu upisali ni minute, dok su ostali upisali mizerne minutaže.

Napadački učinak su imali jedino Ćivić (2 asistencije) i Krunić (1 asistencija).

Podsjetimo, bh. reprezentacija prvu kvalifikacijsku utakmicu igra 24. marta na gostovanju Finskoj u Helsinkiju, potom 27. marta u Zenici u prijateljskom meču dočekuje Kostariku, a onda će 31. marta u Sarajevu biti domaćin reprezentaciji Francuske.
Golmani
Ibrahim Šehić (Konyaspor): Branio 90 minuta u remiju 1:1 sa Kasimpašom.

Nikola Vasilj (Zorja): Branio 90 minuta u porazu od Dinama 2:0.

Kenan Pirić (Maribor): Nije bio ni na klupi u remiju sa Murom 0:0.
Odbrana

Branimir Cipetić (Lokomotiva): Nije bio ni na klupi u porazu od Istre 1:0.

Darko Todorović (Hajduk): Nije bio ni na klupi u remiju s Goricom 1:1.

Sead Kolašinac (Schalke): Igrao 90 minuta u porazu od Wolfsburga 5:0.

Eldar Ćivić (Ferencvaroš): Igrao 86 minuta i upisao 2 asistencije u pobjedi nad Paksijem 5:2.

Anel Ahmedhodžić (Malmö): Prvenstvo nije počelo.

Dennis Hadžikadunić (Rostov): Nije igrao u porazu od Himkija 1:0 zbog akumuliranih žutih kartona.

Siniša Saničanin (FK Vojvodina): Presjedio na klupi u remiju sa Radnikom 2:2.

Marko Mihojević (Goztepe): Presjedio na klupi u porazu od Ankaragucua 3:0.
Vezni red

Amir Hadžiahmetović (Konyaspor): Igrao 90 minuta u remiju sa Kasimpašom 1:1.

Stjepan Lončar (HNK Rijeka): Nije bio ni na klupi u remiju sa Slaven Belupom 1:1.

Miralem Pjanić (Barcelona): Presjedio na klupi protiv Huesce u pobjedi 4:1, igrao 12 minuta u remiju protiv PSG-a 1:1.

Amer Gojak (Torino): Odigrao 1 minutu u porazu od Intera 2:1.

Gojko Cimirot (Standard Liege): Igrao 85 minuta u pobjedi nad Eupenom 1:0.

Rade Krunić (Milan): Igrao 90 minuta i asistirao u remiju s Manchetser Unitedom 1:1, igrao 60 minuta u porazu od Napolija 1:0.

Amar Rahmanović (Konyaspor): Igrao 28 minuta i dobio žuti karton u remiju sa Kasimpašom 1:1.

Miroslav Stevanović (Servette): Igrao 90 minuta u pobjedi nad Sionom 2:1.

Haris Duljević (Nimes): Presjedio na klupi u remiju s Montpellierom 1:1.

Edin Višća (Bašakšehir): Igrao 20 minuta u porazu od Bešiktaša 3:2.

Luka Menalo (HNK Rijeka): Nije bio ni na klupi u remiju sa Slaven Belupom 1:1.
Napad

Edin Džeko (AS Roma): Presjedio na klupi u pobjedi nad Šahtarom 3:0, igrao 90 minuta i dobio žuti karton u porazu od Parme 2:0.

Ermedin Demirović (Freiburg): Igrao 18 minuta u porazu od Mainza 1:0.

Smail Prevljak (Eupen): Igrao 90 minuta u porazu od Standarda 1:0.