Cavani spasio Manchester blamaže protiv Newcastle Uniteda

Fudbaleri Newcastle i Manchester Uniteda remizirali su u 19. kolu engleske Premier lige na St. James Parku rezultatom 1:1.

Mnogo problema odbrani Crvenih đavola večeras je priredio Allan Saint-Maximin, a do prednosti je Svrake doveo u 7. minuti susreta. Brzonogi francuski fudbaler je nakon odličnog soloprodora snažno šutirao i prevario Davida De Geu.

Imao je Saint-Maximin još nekoliko izglednih prilika, ali se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Newcaslea od 1:0.

United je zaigrao mnogo bolje u drugom poluvremenum, a do poravnanja su stigli u 71. minuti kada se Edinson Cavani najbolje snašao u gužvi i matirao nemoćnog Dubravku.

Mogao je Newcastle do pobjede u samom finišu susreta. Jacob Murphy se sjajno namjestio nakon prodora, šutirao, ali je njegov udarac zaustavila stativa gola Davida De Gee.

Iako Newcastle nije stigao do tri boda, prekinuo je crni niz od tri poraza i sada se nalazi na 19. poziciji tabele Premiershipa sa 11 osvojenih bodova, Manchester United je 7. sa 28 osvojenih bodova.

Već za tri dana ovi timovi igraju nove mečeve. U četvrtak će Newcastle u goste Evertonu na Goodison Park, dok će United na Old Traffordu dočekati Burnley.