Čelik poražen na domaćem parketu od Igman Burcha

Skoro 1.000 ljubitelja košarke je večeras uživalo u odličnoj utakmici na parketu gradske arene „Husejin Smajlović“ u Zenici.

Derbi 20. kola A1 lige je na kraju pripao gostujućoj ekipi Igman Burcha, konačni rezultat glasio je 81:87 (25:25, 11:24, 24:19, 21:19). Sam početak utakmice je nagovijestio borbu za svaku loptu i ekipe su se izmjenjivale u vodstvu u prvih 10 minuta. Druga četvrtina, koja je na kraju i odlučila pobjednika, pripala je u potpunosti košarkašima s Ilidže (11:24).

U ekipi Čelika najbolji su bili Armin Avdibegović (27 poena), Anes Podojak (16 poena) i Adi Bambur (15 poena i 9 skokova). Kod gostiju su bolji od ostalih bili Ermin Tarčin (21 poen), Elmin Džafić (18) i Enis Bektić (16).