Čelik i Zrinjski podijelili bodove

Fudbaleri Čelika i Zrinjskog podijelili su bodove u posljednjem susretu današnjeg programa 19. kola Premijer lige BiH. Utakmica odigrana na stadionu ”Bilino polje” u Zenici završena je rezultatom 1:1.

Lider na ligaškoj tabeli Zrinjski došao je do vodstva u finišu prvog poluvremena golom Tomislava Tomića, a domaći sastav je izjednačio u 63. minutu pogotkom s bijele tačke koji je realizovao Haris Dilaver.

Remi Zrinjskog pokušat će iskoristiti sarajevski premijerligaši Sarajevo i Željezničar, koji svoje utakmice igraju sutra.

Sarajevo će na ”Koševu” ugostiti Vitez, dok će Željezničar igrati na teškom gostovanju kod Krupe. Eventualnim pobjedama Sarajevo bi se približilo Zrinjskom na dva boda zaostatka, a Željezničar na četiri.

U prvim susretima proljetnog dijela Premijer lige BiH pobjede su ranije ostvarile ekipe Mladosti, Radnika i Metalleghea.

Mladost je na domaćem terenu savladala tuzlansku Slobodu s 3:1, Radnik je u Bijeljini bio bolji od sarajevskog Olimpica s 2:0, a Metalleghe je savladao ekipu Širokog s 1:0.