City do pobjede protiv Plzena, Džeko strijelac za ‘građane’

dzekodzeko

Nakon što je Bayern München ostvario pobjedu kod CSKA u Moskvi, u drugoj utakmici grupe D Manchester City pobijedio je hrabru Viktoriju Plzen 4-2. Na Etihadu su Česi

ostavili sjajan dojam dvaput nadoknadivši zaostatak. Prvo je vodstvo ‘građanima’ donio Agüero iz penala u 33. minuti, a deset minuta kasnije izjednačio je Horava. U nastavku

je Nasri vratio vodstvo Englezima u 65. minuti, da bi Viktoria poravnala na 2-2 u 69. minuti preko Tecla. No gosti nisu imali snage zadržati bod te su u završnici pobjedu Cityju

donijeli Negredo u 78. i Džeko u 89. minuti. Ovim golom je Džeko prekinuo seriju igranih utakmica bez pogotka i dao do znanja konkurenciji da nema namjeru da cijelu sezonu ulazi sa klupe.

Goal Negredo – Manchester City 3-2 Plzen (27-11… by Sport-Today-2014