Drama na Bilinom Polju: Mašić pogodio u nadoknadi iz penala, Čelik postaje jesenji prvak

Drama na Bilinom Polju: Mašić pogodio u nadoknadi iz penala, Čelik postaje jesenji prvak

Zenica – Bilino Polje je večeras bilo poprište jednog od najemotivnijih trenutaka ove sezone. U sudijskoj nadoknadi, u 90+ minuti, Anes Mašić pogodio je iz penala za veliku pobjedu Čelika protiv GOŠK-a – 1:0. Gol koji je donio tri boda, ali i potvrdio ono najvažnije: Čelik ostaje na vrhu tabele nakon završetka jesenjeg dijela sezone.

Jedanaesterac dosuđen u samom finišu susreta probudio je strah, nadu i adrenalin među više od deset hiljada navijača koji su drugi dan zaredom ispunili Bilino Polje do posljednjeg mjesta. Mašić je stao na bijelu tačku, preuzeo ogromnu odgovornost i hladnokrvno matirao golmana.

U mreži završava lopta – a na stadionu eksplozija.

Baklje, pjesma, navijački huk i emocije koje se ne mogu opisati riječima. Zenica je proključala.

GOŠK je tokom čitavog susreta odolijevao pritiscima, branio se organizovano i tražio svoje šanse iz kontra napada, ali nije mogao izdržati do kraja. Čelik je napadao punom snagom, nošen energijom tribina i željom da polusezonu zaključi na tronu.

I uspjeli su.

Ovom pobjedom, Čelik potvrđuje prvo mjesto i završava jesen kao lider Prve lige FBiH, što je nagrada za sav trud, karakter i zajedništvo koje tim i navijači pokazuju iz sedmice u sedmicu.

Večeras je Bilino Polje ponovo pokazalo svoju magiju.

Večeras je Zenica ponovo živjela kao nekad.

Večeras je Čelik dokazao da pripada vrhu.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS