Dva gola Edina Džeke za pobjedu nad Kiprom

Reprezentacija BiH na Bilinom Polju u Zenici savladala je ekipu Kipra rezultatom 2:0, a oba gola za Zmajeve postigao je kapiten Edin Džeko, a na asistencije Miralema Pjanića, piše Patria.

Džeko je ovim pogocima upisao svoj 49. gol u dresu Bosne i Hercegovine.

Džeko je nakon meča kazao da igra toliko nije bila ni važna već tri upisana boda. Džeko se osvrnuo i na sljedeći duel koji nas očekuje protiv Grčke.

– To je jedna od najvažnijih utakmica u kvalifikacijama. Sigurno da ćemo se s Grcima boriti za to drugo mjesto – kazao je Džeko.

No, dugo je Zmajevima trebalo da slome otpor Kiprana, pa je prvi pogodak zabilježen tek u 70. minuti susreta, a drugi deset minuta kasnije.

Izabranici Meše Baždarevića osvajanjem ova tri boda ostali su u ravopravnom položaju kada je riječ o kvalifikacijama na Svjetsko prvenstvo.

Meč je odigran po izuzetno hladnom i kištovitom vremenu, ali to nije spriječilo hiljade navijača da pruže podršku Zmajevima.

U prvom dijelu igre naši igrači osim nekoliko prilika, nisu puno pokazali. Prvu šansu za naše momke imao je Miralem Pjanić koji je šutirao pored gola. Kasnije su šanse propuštali Milan Đurić, Edin Višća i Edin Džeko, ali nije bilo promjene rezultata.

I Kipar je imao nekoliko opasnih prilika, ali rezultat je ostao 0:0.

U drugom poluvremenu lopta se brže kretala, a Baždarević je napravio i nekoliko izmjena, pa su igru ušli Izet Hajrović, Tino Sven Sušić i Vedad Ibišević što je dalo svježine našoj ekipi, a na kraju smo uspjeli trijumfovati protiv Kipra.

Sljedeća utakmica u ovim kvalifikacijama odigrat će se 13. novembra kada putujemo u Grčku, a što će biti jedna od ključnih utakmica u ovim kvalifikacijama za SP u Rusiji.