Džeko postigao 11. ligaški gol za Fenerbahče i stigao Icardija na vrhu liste strijelaca

Kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je svoj 11. ligaški gol za Fenerbahče na utakmici 14. kola turske Superlige protiv Sivasspora u kojem je tim iz Istanbula slavio na svom terenu 4:1.

Fenerbahče se tako ponovo poravnao na vrhu tabele sa Galatasarayem, a Džeko se izjednačio na listi najboljih strijelaca sa Maurom Icardijem.

Szymanski i Kahveči donijeli su brzo vodstvo Feneru od 2:0, a nadu gostima je na startu drugog dijela vratio Manaj. Ipak, u 68. minuti Okumus je postigao autogol nakon ubačaja Džeke i meč je definitivno prelomljen.

Dijamant je zatresao mrežu gostiju u 75. minuti kada je na pas Tadića pogodio za konačnih 4:1, te je tako prekinuo seriju od tri uzastopne utakmice bez gola u prvenstvu.

Inače, Džeko je postigao 13 golova na 19 dosadašnjih utakmica u svim takmičenjima, a ostvario je i sedam asistencija.

Fenerbahče u narednom kolu očekuje veliki derbi kada će gostovati Bešiktašu.

Rezultat i strijelci:

Fenerbahče – Sivasspor 4:1 (Szymanski 17′, Kahveči 42′, Okumus 68′ a.g., Džeko 75′ / Manaj 50′)