Džumhur kakvog želimo, pobjeda za drugo kolo Majamija

Damir Džumhur sa 2:0 savladao je Kevina Andersona u 1. kolu Mastesa u Majamiju. Najbolji bh. teniser ostvario je pobjedu koja bi mu mnogo mogla značiti u nastavku sezone.

U prvom setu bilo je veoma neizvjesno, oba tenisera su po jednom gubili servis. Ipak, u taj-brejku Džumhur je bio smireniji, spasio i set lopte i stigao do 1:0.

Drugi set je donio još konstantnijeg Džumhura, posebno nakon što je kod 1:1 spasio tri vezane brejk lopte. Naš igrač nije ispuštao svoj servis, a i Anderson je bio siguran sve do 12. gema. Tada mu je ruka zadrhtala Damir je imao svije dvije brejk lopte i već prvu iskoristio za 7:5 u drugom setu.

Odličan rezultat za najboljeg bh. tenisera koji je imao čudan put do glavnog žrijeba. Stigao je kao “sretni gubitnik”. Protivnik će mu u drugoj rundi biti 2. nositelj Stefanos Cicipas (Tsitsipas). Nimalo lagan izazov, ali Damir nema imperativ nakon što je savladao Andersona.