Džumhuru na putu do Vimbldona stao 158. teniser svijeta

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur neće igrati Vimbldon, nakon što ga je u 2. kolu kvalifikacija zaustavio 158. teniser svijeta Aleks Molčan (Alex Molcan). Slovački teniser je slavio pobjedu u dva seta, bilo je 6:2 i 7:6 (2).

Naš igrač je loše otvorio susret, izgubio dva posljednja servis gema, a Molčan nije propuštao priliku da ih potvrdi i da prvi set privede u svoju korist. U drugom setu mnogo neizvjesnija borba koja je otišla u taj brejk.

U dodatni dio seta teniseri su ušli sa po tri brejka, a u taj brejku mnogo skoncentrisaniji bio je slovački predstavnik koji je slavio sa 7:2, osvojivši tri poena na servis gemu Džumhura.

Podsjećamo, Džumhur je jučer u 1. kolu u dva seta (6:4 i 6:4) pobijedio francuskog tenisera Kventina Halisa (Quentin Halys).