Englezi razbili Senegalce i zakazali okršaj sa Francuzima

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su večeras na Al Bayt stadionu ubjedljivo savladali selekciju Senegala rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu Senegal je čak imao dvije dobre prilike kod rezultata 0:0 preko Sarra i Die, ali šest minuta prije odlaska na odmor kaznio ih je Henderson. Shaw je uposlio Fodena, on je proigrao Bellinghama koji povratnom pronalazi Hendersona. Liverpoolov igrač je samo mirno realizovao priliku za 1:0.

Finiš prvog poluvremena pripao je Kaneu. Prvo je u 41. minuti pucao preko gola iz odlične pozicije, a onda je u trećoj minuti sudijske nadoknade pogodio nakon odlične kontre Engleza i dobrog dodavanja Fodena za 2:0.

Igrao se 57. minut utakmice kada je Saka riješio pitanje pobjednika ovog susreta. Ponovo je Foden bio jedan od ključnih igrača, a Saka s pet metara lagano postiže gol za 3:0.

Do kraja susreta više nije bilo promjena pa je Engleska mogla proslaviti prolazak u narednu rundu Mundijala.

Engleska će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru igrati protiv Francuske koja je ranije danas izbacila Poljsku. Ovaj susret je na rasporedu u subotu u 20:00 sati.