FANTASTIČNA PODRŠKA PUBLIKE U ARENI ZENICA: Zmajevi remizirali sa Bjelorusijom (FOTO)

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Bjelorusijom rezultatom 22, u okviru 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj naredne godine.

Zmajevi su dobro počeli utakmicu i odmah otišli na +3, no gosti uskoro stižu i do preokreta. Nije dugo trebalo našoj reprezentaciji da vrati prednost, te smo na poluvrijeme otišli pri rezultatu 14:12.  Nošeni fantastičnom publikom, početkom drugog poluvremena, igrači povećavaju prednost, da bi sredinom drugog dijela ušli u krizu. Nakon gola Malinovića u 44. minuti, trebalo nam je čitavih deset minuta da postignemo drugi, napad nije išao ni Bjeloruse koji su, uprkos tome, uspjeli poravnati.

U 54. minuti ponovo Malinović postiže gol i okončava crnu seriju. Dvije minute prije kraja Rutenka donosi prednost Bjelorusiji, da bi Perić poravnao iz sedmerca.  U posljednjim sekundama Zmajevi su se dobro odbranili, ali Terzić nije uspio poentirati.

Za plasman na Evropsko prvenstvo potrebna nam je pobjeda protiv Danske ili poraz Bjelorusije od Litvanije, a oba scenarija su malo vjerovatna. U Poljsku ide i najbolji trećeplasirani, no naša reprezentacija nema ni teoretskih šansi da bude taj sretni putnik.

Primjera radi, u Grupi 4 Srbija je trećeplasirana, a i prije ovog kola imala je šest bodova, dok je naša reprezentacija ovim remijem osvojila četvrti bod.

Najefikasniji Zmaj večeras bio je Dejan Malinović sa šest golova, dok je Barys Pukhouski za protivnika zabio sedam golova. Prce je pogađao četiri puta, Vranješ tri.

Kako je to izgledalo večeras u Areni pogledajte u fotogaleriji Adisa Alića, a uskoro očekujte fotografije i na našoj FB stranici?