FBI spriječio napad na Bijelu kuću?

FBI spriječio napad na Bijelu kuću?

Američke sigurnosne službe spriječile su navodnu zavjeru za napad na Bijelu kuću tokom UFC događaja kojem su prisustvovali predsjednik Donald Trump i drugi visoki zvaničnici, saopćio je direktor FBI-ja Kash Patel.

Patel je na društvenoj mreži X naveo da je zahvaljujući brzoj reakciji FBI-ja, Ministarstva pravde i partnerskih agencija u operaciji provedenoj u više saveznih država uhapšeno više osoba te da su planirani napadi u potpunosti osujećeni.

Uz objavu je podijelio izvještaj Fox Newsa prema kojem je FBI spriječio navodni plan napada eksplozivnim dronovima tokom UFC priredbe održane u kompleksu Bijele kuće. Pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike, Fox News navodi da je uhapšeno pet osoba, dok su istražioci identificirali ukupno 23 osobe povezane s potencijalnom mrežom organizatora.

Prema dostupnim informacijama, plan je predviđao korištenje dronova za napad na objekte u blizini Bijele kuće kako bi se izazvala masovna evakuacija. Okupljeni bi potom bili usmjereni prema području gdje je navodno trebao djelovati unaprijed raspoređeni snajperski tim. Istražioci su navodno otkrili i planove za upad kroz kapije Bijele kuće u drugoj fazi napada.

FBI za sada nije objavio dodatne detalje osim onih iz Patelove poruke.

Trump je u nedjelju prisustvovao UFC događaju na južnom travnjaku Bijele kuće, gdje je bila postavljena privremena arena “The Claw”. Manifestacija UFC Freedom 250 održana je u sklopu obilježavanja 250. godišnjice američke nezavisnosti, a poklopila se i s Trumpovim 80. rođendanom.

Komentarišite članak:
Pročitano ukupno 14 puta, 14 pregleda danas
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE

FIS