Fudbaleri Čelika sezonu otvorili pobjedom nad Širokim Brijegom

Susretom između Širokog Brijega i Čelika kompletirano je prvo kolo Premijer lige BiH, a gosti su odnijeli sva tri boda sa Pecare rezultatom 1:0. Široki Brijeg je dominirao tokom čitavog susreta, ali su gosti bili ti koji su na kraju slavili ponajviše zahvaljujući golmanu Pavloviću i napadaču Huseinbašiću koji je postigao odlučujući pogodak.

Golman Čelika je sjajno branio u prvom poluvremenu i nekoliko puta je sjajnim paradama spasio čiste pogotke.

Nakon pola sata igre Pavlović je bio smo posmatrač akcije u kojoj je Babić u poslio na drugoj strani Bagarića koji je pokušao ugurati loptu u gol, ali je za trenutak zakasnio i u padu šutirao pored gola.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu Široki Brijeg je imao u 72. minuti kada je Vukoja šutirao sa 25 metara silovito, ali Pavlović novom paradom odbija loptu u korner.

U jeku napada Širokobriježana Čelik je stigao do pogotka. Nakon kontranapada Grahovac je prošao kroz odbranu Širokog po desnoj strani i uposlio Huseinbašića koji šutira i pogađa za 1:0.

Do kraja susreta domaća ekipa je pokušala stići do izjednačenja, a najbolju priliku za poravnanje rezultata imala je u 90. minuti kada je Jurić izašao sam na Pavlovića ali je šutirao pored gola.

U sudijskoj nadoknadi vremena Zeničani su ostali sa deset igrača kada je dva žuta kartona dobio Resić, a igrači Čelika su proslavili pobjedu sa pedesetak navijača koji su stigli na Pecaru da ih podrže.