Golijada u Krupi na Vrbasu: Starčevićevi izabranici razbili Čelik i produžili nadu u opstanak

Krupa je u okviru 26. kola Premijer lige u sjajnom meču savladala Čelik sa 5:2.

Prvo poluvijeme ponudilo je sjajan fudbal i čak četiri gola. Mandić je već u 17. minuti doveo Krupu u vodstvo, a kada je Brtan u 26. minuti udvostručio prednost domaćih, činilo se da su veoma blizu tri boda.

Ipak, Zeničani su uspjeli smanjiti u 39. minuti golom Dilavera, ali su sebi dozvolili luksuz da prime novi gol samo što se krenulo sa centra, a strijelac za 3:1 u 40. minuti bio je Babić.

Čelik je već na startu drugog dijela još jednom smanjio, a strijelac je bio Okić u 51. minuti. Crno-crveni su potom bacili sve karte u napad, a domaći su čekali svoje prilike. Iz jedne takve rezervista Aganaspahić je u 67. minuti pogodio za 4:2.

Isti igrač je u 77. minuti po drugi put zatresao mrežu Zeničana za konačnih 5:2, ovjerivši trijumf svog tima koji i dalje gaji nade da se može domoći opstanka.

Krupa – Čelik 5:2 (Mandić 17’, Brtan 26’, Babić 40’, Aganspahić 67’, 77’/ Dilaver 39’, Okić 51’)

Krupa: Marković, Karišik, Makitan, Dujaković, Puzigaća, Nikodijević, Brtan, Milanović, Babić, Mandić, Zec.

Čelik: Pavlović, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Okoli, Pecelj, Jamak, Hodžić, Jurina.