Portal 072info

Hrvatska u 93. minuti savladala Španiju na Maksimiru i ostala u utrci za trofej Lige nacija

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME
Prva je na utakmici zaprijetila selekcija Hrvatske. Ivan Perišić je nakon sjajnog solo prodora šutirao, ali je pogodio samo stativu.

Perišić je ponovo bio u šansi u 14. minuti kada je izašao sam na Davida De Geu, ali je lopta nakon njegovog udarca završila pored gola.

Španci su potom preuzeli terensku inicijativu, a kada su uspostavili totalnu dominaciju prepoznatljivom igrom kratkih pasova stigli su i opasno zaprijetiti u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Isco šutirao pod samu prečku, a Lovre Kalinić sjajnom paradom spašava svoju mrežu.

Hrvatska je povela u 54. minuti. Perišić je sjajno uposlio Andreja Kramarića koji matira De Geu, ali samo dvije minute kasnije uzvratili su gosti kada je Isco bio asistent, a Dani Ceballos egzekutor za 1:1.

Ivan Rakitić je bio u velikoj šansu nakon sat vremena igre, ali je bio neprecizan iz veoma dobre pozicije. Samo nekoliko minuta kasnije uzdrmao se i okvir gola domaće ekipe kada je Iago Aspas pogodio prečku

Taj promašaj je kažnjen u 69. minuti kada se ponovo radovala domaća publika na Maksimiru. Luka Modić je obavio najveći dio posla i dodao Tinu Jedvaju kojem nije bilo teško poslati loptu glavom u gol za 2:1.

Hrvatska je mogla i povećati prednost u 72. minuti, no De Gea je odlično odbranio udarac Ante Rebića.

U 75. minuti Kalinić je bio na visini zadatka nakon Susovog udarca, no samo tri minute kasnije morao je po loptu u svoju mrežu. Vrsaljko je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Sergio Ramos je bio siguran izvođač penala za 2:2.

Kada su svi mislili da će susret biti završen podjelom bodova, u 90+3. minuti Jedvaj je postigao svoj drugi pogodak na meču i na taj način odveo Hrvatsku do pobjede.

U posljednjem kolu 18. novembra Hrvatska gostuje na Wembleyju kod Engleske i taj susret će biti ključan za rasplet u ovoj grupi.

Ekipa koja bi pobijedila u tom duelu bi osvojila prvo mjesto i borila bi s za trofej pobjednika Lige nacija, dok bi poražena selekcija ispala u Ligu B. Remijem bi najsretniji bili Španci koji bi zadržali prvo mjesto. Ukoliko bi susret bio završen rezultatom 0:0, Hrvatska bi ispala zbog lošije gol-razlike, dok bi nakon remija s pogocima Englezi bili ti koji bi ispali.