Igrač bh. porijekla sinoć je debitovao u Bundesligi, ima 23 godine i igra u napadu

Mladi bh. napadač Semir Telalović (23) debitovao je u njemačkoj Bundesligi.

Telalović je igrao od 87. minute u duelu 17. kola između Augsburga i njegove Borussije Moenchengladbach (1:0).

Semir je u Gladbach stigao u julu prošle godine iz četveroligaša FV Illertissen, piše Reprezentacija.ba. Ove sezone je igrao za drugi tim Borussije u četvrtoj ligi.

Zabio je 10 golova, dodao šest asistencija, a trener Daniel Farke ga je prebacio u prvi tim i večeras mu pružio priliku da zaigra u Bundesligi.

Telalović je rođen u Njemačkoj, ali prema podacima Transfemarkta posjeduje i bh. pasoš.

Inače, svih 90 minuta za Augsburg u sinoćnoj utakmici odigrao je Ermedin Demirović (24).

Pobjedonosni gol za njegov tim zabio je Berisha u 82. minuti. Demiroviću je ovo bio 17. nastup ove sezone u ligi. Sa šest golova je prvi strijelac svoje ekipe.

Spomenimo da je Augsburg nakon 17 odigranih kola na 14. mjestu sa 18 osvojenih bodova.

Borussia se nalazi na devetoj poziciji sa 22 boda.