JOLOVIĆ IGRAČ UTAKMICE: Pobjeda ,,Čelika” za prvo mjesto(FOTO)

RKCELIK

Derbi utakmica četvrtog kola Premijer lige BiH  Gradskoj arenici Zenica. Gledalca oko 500. Sudije:  Saša Pandža i Boris Šatordija – odlični. Kontrolor:  Željko Savić. Sedmerci: ,,Čelik” 5 (3), Gračanica 4 (2).  Isključenja: ,,Čelik”14 minuta, Gačanica 10 minuta (Feratbegović crveni, zbog tri žuta kartona).

RK ,,ČELIK”: Tufekčić, Ivančev (3), Dervenčić (1), Martić (1), Dervišević, Ajanović, Alihodžić, Duvnjak (3), Kadić (7), Begović, Jolović (2), Sirčo (5 odbrana), Begagić (8), Starčević (11 odbrana), Antović, Hurem (7). Trener: Zdenko Antović.

RK GRAČANICA: Azhmetaševć, Suhonjić (3), Salkić (5), Mujačić, Buljugija (3), Alibegović, Saračević, Mehanović (2), Osmanhodžić (6), Beširović (10 odbarana), Međić (5), Brđanović, Hamidović, Mulahalilović, Fehatbegović (3).

U Zenici odlična rukometna predstava, sjajna igra dva dobra protvnika (,,Čelika” i ,,Grača-nice”) i zalužena pobjeda rukometaša ,,Čelika”, koji su ovom pobjedom ,,skinuli” ,,Gračanicu” sa prvog mjesta na tabeli i sami ,,zasjeli” na čelo prvenstvene tablice Premijer lige BiH.

Bila je to utakmica dva različita poluvremena: prvo gdje su se ekipe izmjenjivale u voćstvu i drugo koje je proteklo u dominaciji domaće ekipe i završilo konačnom i zaluženom pobjedom ,,Čelika” rezultatom 32:27 (poluvrijeme 16:15 za ,,Gračnicu”).  Rezultat se u ,,Čelikovu” korist prelomio nakon rezultata 23:21 za goste, kada domaća ekipa pravi veliku seriju od 6:0 (27:23 za ,,Čelik”) i praktično okreće situaciju u svoju korist. U jednom trenutku ,,Čelik’ je vodio i s rezultatom od sedam golova razlike, ali je krajnji rezultat od pet glova razlike u korist ,,Čelika” pravi odnos snaga.

Doprinos ovoj važnoj pobjedi dali su svi igači ,,Čelika”, koji su se ,,utrkivali” borbenošću i ,,bacanjem” i borbom za loptom na parketu. Aldin Begagić je odlično odigrao i u odbrani i u napadu i još jednom povtrvdio da je jedan od najboljih pivotmena u državi. Dragan Starčević je odlično branio, kao i u utakmici u Čapljini, a Davor Kadić je golovima iz kontri dao golove u važnim trenucima utakmice i kao uvijek dao svoj važan dopisnos pobjedi domaćina. Mirza Hurem je sa sedam golova u protivničkoj mreži pokazao da ulazi u formu i da može još mnogo više, a za pohvalu su i mladi Enes Sičo, koji je zamijenio na golu starijeg kolegu  Starčevića  i pokazao da njegovo vrijeme tek dolazi. Izvrsnim odbrana izmamio je najveći aplauz u Graskoj areni od svih igrača u ovom derbiju. Odlični su bili i Milan Ivančev, Milan Duvnjak i posebno Boško Jolović, koji je svojom agresivnošću i borbenošću pokvario brzi protok lopti kod gostijuće ekipe u drugom poluvremenu, što je bilo i odlučujuće za rezultatski preokret u igri u u korist ,,Čelika”.

Na kraju vaja istaći da u Zenici nije odavno gostovala bolja ekipa i da će ekipa ,,Gračanice” ubuduće mnogima pomrsiti račune.

,,Čelika” u narendom kolu očlekuje opet teška utakmica u uvijek negodnog protivnika u Goraždu. Ekipa ,,Goražda” je od ,,Čelika” zatraćžila da s eodigravanje te utakmice prolongira, a zbog održavanja Sajma u Sportskoj dvorani, pa je u ovom trenutku neizvjesno kad će se ta utakmica igrati.

JOLOVIĆ – IGRAČ UTAKMICE

Prema odluci novinarskog žirija junak utakmice ,,Čelik” – ,,Gračanica” je igrač ,,Čelika” Boško Jolović, koji je svojom borbenošču davao ton cijelokupnoj igri ,,Čelika”.

Prava je šteta što se ne dodjeljuju dvije ili tri nagrade ,,Najigrač utakmice”, jer je u gotovo istoj ravni po zaslugama u ovoj utakmici, sa istim ,,brojem bodova” i pivotmen Aldin Begagić i golman Dragan Starčević – kaže se u saopštenju Novinarskog žirija.