Juniorski futsal reprezentativci BiH bolji od Moldavije

Juniorska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u USRC “Midhat Hujdur-Hujka” u Mostaru Moldaviju 2:1 u susretu drugog kola grupe 3 glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova iako su obje ekipe imale nekoliko prilika. Dva puta Dejan Trifković pokušao da ugrozi protivnički gol, a po jednom Amer Džindić i Tarik Lukšija, ali bez uspjeha. Sa druge strane sve ozbiljnije pokušaje reprezentativaca Moldavije zaustavio je golman Edo Demirović.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena postignuta su dva gola. Prvo je u 34. sekundi Tarik Džemić prošao pored tri moldavska igrača i u padu sa sedam metara poslao loptu u protivničku mrežu. Samo 20 sekundi poslije Iulian Kojokaru (Cojocaru) s preko deset metara sa desne strane pogađa suprotne rašlje bh. gola za 1:1.

Novu prednost reprezentaciji BiH donosi Džindić u 32 minuti prizemnim udarcem s desetak metara. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i juniorska selekcija BiH je ostvarila prvu pobjedu u jednom zvaničnom susretu.

Na tabeli nakon dva kola Portugal ima 6 bodova, Bosna i Hercegovina 4, Srbija 1, a Moldavija 0.  Posljednje, treće kolo na programu je 30. marta u USRC “Midhat Hujdur-Hujka” kada će se sastati Moldavija-Srbija (17:00) i Portugal-Bosna i Hercegovina (20:00).