Juve spriječio novo čudo na Nou Campu, Monaco u polufinalu

Monaco i Juventus su posljednji polufinalisti Lige prvaka. “Kneževi” su slavili sa 3:1, dok se na stadionu Nou Camp igrao meč bez golova.

Barcelona je od prvog minuta krenula silovito, ali se Juventus dobro postavio i iznenadio domaćina visokom odbranom defanzivnih igrača.

Dok Katalonci nisu imali ozbiljne šanse, Higuain u 13. minuti je utišao navijače na Nou Campu. Lopta je otišla iznad prečke. Dva minuta kasnije opasan kontranapad Juventusa, Cuadrado je imao dosta prostora ispred sebe na desnoj strani, ali se spetljao na ulasku u kazneni
prostor Barcelone, tačnije Pique je dobro intervenisao.

Dvadeseti minut i najbolja šansa na utakmici za Barcelonu. Messi je dobio idealnu loptu sa lijeve strane, šutirao je brzo sa desetak metara, ali lopta prolazi za malo pored desne stative.

Žestoki naleti Barce su se nakon šanse Argentinca nastavili. Katalonci su sjajno kombinovali u 22. minutu preko lijeve strane, Alba je proigrao Neymara, ali je njegova volej završnica bila loša.

Nakon desetak mirnih minuta opet je zaprijetio Messi, poslije solo akcije je gađao donji lijevi ugao sa ivice kaznenog, ali je Buffon sjajno reagovao.

Higuain je ponovo bio u dobroj šansi u 38. minutu. Pokupio je centaršut u kaznenom prostoru, ali je Ter Stegen odlično intervenisao.

Poluvrijeme je završeno bez golova. Barca je imala incijativu, ali je “Stara dama” bila opasnija.

Juventus je na početku nastavka, u 50. minuti moga riješiti dvomeč. Cuadrado je dobio loptu na lijevoj strani, brzo je stigao do kaznenog prostora, neometan je poslao dijagonalu po zemlji, ali pored stative.

Messi je nakon toga imao priliku iz slobodnog udarca, sa 20 metara šalje loptu preko gola.

U 63. minutu Miralem Pjanić uzima jednu loptu i sa ruba kaznenog šuta prema golu domaćih. Lopta je bila izblokirana, ali je Ter Stegen opet morao izboksati da ne bi završila u golu.

Messi maši najbolju šansu utakmice. U 66. minutu je pucao malo iznad gola. Nakon njega mladi Sergio Roberto se našao u dobroj šansi, ali je junak povratka protiv PSG-a bio neprecizan.

Međutim, nakon ovih propuštenih prilika bilo je jasno da će Barca drugu godinu za redom ispasti već u četvrtfinalu LP.

Moanco je sa 3:1 izbacio Borussiju Dortmund. Golove za “kneževe” su postigli Mbappe, Falcao i Germain, dok je za Nijemce strijalac bio Reus.