Android
Kiša donijela nadu: Provjerava se da li je požar kod Srebrenice ugašen poslije pet dana borbe

Načelnik Odjeljenja za društvene djelatnosti i javni servis opštine Srebrenica, Adem Mehmedović, izjavio je da je sinoćno nevrijeme donijelo kišu na područje zahvaćeno požarom.
Trenutno se provjerava da li je vatra u potpunosti ugašena ili još postoji opasnost od njenog ponovnog rasplamsavanja. Vatrogasci su uspjeli obuzdati vatru na pristupačnim dijelovima terena.
Plamenovi su se nastavili širiti nepristupačnim liticama, potpomognuti jakim vjetrom, te su juče stigli nadomak sela Luka. Najveći problem je pravio požar koji gori na nepristupačnom terenu u kanjonu rijeke Drine.
„Mjesec i po dana nije pala kiša, a na ovim temperaturama to više nije šuma, dovoljno je baciti pikavac cigarete da se sve zapali. Ljudi moraju paziti i imati obzira”, kaže načelnik.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














