Košarkaši BiH sigurnom pobjedom na Kipru započeli put ka Eurobasketu: Protiv Francuske mora bolje!

Košarkaška reprezentacija BiH pobjedom je započela kvalifikacije za Eurobasket! Gostovanje u Nikoziji protiv selekcije Kipra završeno je rezultatom 66:99.

Ova utakmica može poslužiti kao dobar alarm našim košarkašima pred nastavak puta ka Evropskom prvenstvu.

Protiv Francuske se neće smjeti ponoviti pristup naše selekcije iz prve četvrtine, jer oni neće praštati.

Kiprani su odlično započeli utakmicu, pogađali su trojke, a predvodili su ih naturalizovani centar Vilis (Willis) i Tigkas.

Rafalna paljba trajala je većim dijelom prve četvrtine, ali je sjajni Džanan Musa poveo naše reprezentativce ka povratku.

U drugoj četvrtini su zategli odbranu, što je dovelo i do mnogo poena u kontranapadima, koje su “Zmajevi” vješto koristili.

U drugom poluvremenu naši su košarkaši ušli u brzinu više i krajem treće četvrtine su napravili ogromnu razliku, koju su na kraju pretvorili i u pobjedu.

Prednost je otišla i preko 20 poena razlike. U posljednjoj dionici naši košarkaši su koristili sve prilike da dodatno kazne svoje protivnike, dok su i napadački bili raspoloženiji nego u prvom dijelu.

Podrška za "Zmajeve" u Nikoziji - Avaz

Podrška za “Zmajeve” u Nikoziji. FIBA

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Džanan Musa sa 26 poena, dok ga je pratio Kenan Kamenjaš, koji je upisao dabl-dabl učinak, zabilježivši 13 poena i 10 skokova. Sjajan je bio i Ajdin Penava koji je upisao 15 poena. Dvocifren su bili još Aleksandar Lazić i Amar Alibegović.

Kiprane je predvodio Vilis sa 22 ubačaja i 13 skokova, dok je i Tigkas bio sjajan, a pogotovo u prvom poluvremenu. Kiparski plejmejker je utakmicu završio sa 19 poena.

Reprezentacija BiH naredni susret igra u ponedjeljak u tuzlanskom Mejdanu, a gostovat će nam selekcija Francuske. Kipar će igrati protiv selekcije Hrvatske.