Košarkaši Čelika slavili na Bilmišću

Zenički hram košarke, dvorana Bilmišće, bila je  sretna za košarkaše Čelika, koji su u okviru 17. kola A1 lige savladali Promo Donji Vakuf sa 74:54.

Gosti su se zeničkoj publici predstavili kao žilav protivnik. Na otvaranju susreta imali su prednost 4:7. Na prvi odmor se otišlo sa 19:10. Na poluvremenu Čelik je imao prednost od plus 12 poena, 35:23. Treća dionica je bila u znaku domaćih košarkaša, a izabranici trenera Damira Zeljkovića upisali su 11 poena viška 51:40. Šest minuta prije kraja Promo je smanjio na samo minus tri koša 53:50. Zahvaljujući pogodcima Begića, Opačka i Ibrahimkadića za tri minuta igre Čelik je pobjegao na plus 11 koševa 61:50.

U dramatičnoj završnici domaći košarkaši priveli su susret kraju sa74:54. Kod gostiju Mustafica je upisao 19 a Džihan 12 koševa.

Kod Čelika najefikasniji bili su Begić sa 16 i Opačak sa 22 poena.