KŽK Čelik u trećoj utakmici finalne serije ostvario pobjedu (FOTO)

Pred oko 800 gledalaca u Gradskoj areni u Zenici, večeras je odigrana i treća utakmica u finalnoj seriji susreta, gdje su rezultatom 73:42 košarkašice Čelika savladale sarajevski Play Off.

Ova pobjeda im je otvorila vrata za subotu, dan kada igraju još jednu utakmicu, ovog puta u Skenderiji, gdje će ukoliko ostvare pobjedu osvojiti i titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Prve minute susreta protekle su u izuzetno dobroj atmosferi košarkašica Čelika, naručito trojkama Aldijane Iriškić i Jasmine Bigović, te tako nakon prve četvrtine na klupu odlaze pri rezultatu 19:6.

Tokom ostatka utakmice osjetila se i uigranost ekipe Play offa, te su se nakon 20 poena razlike, domaćoj ekipi približili sa čak šest poena, ali su košarkašice Čelika ipak većom koncentracijom na parketu, na odmor otišle sa prenošću i sa rezultatom 36:25.

Sa 23 poena do pobjede ekipu Čelika je vodila fantastična Aldijana Iriškić, a odmah iza nje tu su bile Aida Kalušić sa 12, Zvjezdana Gagić sa 10, Jasmina Bigović sa 7 te Irma Rahmanović sa 6 postignutih poena. U ekipi Play Off-a najefikasnije su bile Nikolina Babić sa 8, Amra Đapo sa 7 te Nikolina Džebo, Dajana Bugarin i Marija Prlja sa po 6 poena.

U fotogaleriji Benjamina Hazića pogledajte nekoliko detalja sa večerašnje utakmice u Areni.