Liverpool u finišu utakmice razbio sve Interove nade u Ligi prvaka

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na stadionu Giuseppe Meazza u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Intera rezultatom 2:0 te su tako stekli veliku prednost uoči revanša u Engleskoj, piše Klix.

Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, gledatelji su mogli uživati u izuzetno sadržajnoj utakmici. Počelo je dobrom prilikom Martineza, a vrlo brzo je odgovorio i Thiago na drugoj strani. Obojica su bila za malo neprecizna.

Nastavilo se u istom ritmu. Mane je propustio dobru priliku u 14. minuti, a dvije minute kasnije Calhanoglu je pogodio prečku Liverpoolovog gola.

Do odlaska na odmor viđene su još tri dobre prilike. Mane i Alexander-Arnold su bili neprecizni za Liverpool, kao i Skriniar za Inter. Poluvrijeme je tako okončano bez udarca u okvir gola.

Uslijedio je mirniji početak drugog poluvremena, a pola sata prije kraja meča bh. reprezentativcu Edinu Džeki je poništen pogodak zbog ofsajda.

Liverpool je do trijumfa došao u posljednjih 15 minuta utakmice. Prvo je rezervista Firmino pogodio nakon ubacivanja Robertsona, a samo osam minuta kasnije Salah je postavio konačnih 0:2.

Revanš utakmica između Liverpoola i Intera na programu je 8. marta u Engleskoj na stadionu Anfield.