Lopta će i na proljeće zapinjati u blatu

Lopta će i na proljeće zapinjati u blatu

Lopta će i na proljeće u Bosni i Hercegovini ponovo zapinjati u blatu. Za mnoge prirodna situacija.

Iako se u Fudbalskom savezu Bosne i Hercegovine hvale da su iz prve akcije izgradnje hibridnih terena izašli iskusniji i da su nešto naučili, demantira ih situacija s “gradilišta”.

Ponovo su probijeni rokovi izgradnje savremenih travnjaka, ovoga puta u Širokom Brijegu i Doboju. Sada je već izvjesno da na startu proljetnog dijela prvenstva dva kluba, Široki i Sloga, neće domaće utakmice igrati pred svojim navijačima, nego će goste dočekivati u Posušju, odnosno Modriči.

Radovi na dva stadiona krenuli su u oktobru prošle godine i trenutno se ne nazire njihov kraj, čemu svjedoče i medijski izvještaji s Pecare. Pokušali smo saznati i stanje na dobojskom terenu, ali niko iz Sloge nije odgovarao na naše pozive.

Fudbalski savez Bosne i Hercegovine u projekat izgradnje hibridnih travnjaka nazvan “Potpuna rekonstrukcija glavnih terena na stadionima Premijer lige BiH” krenuo je u 2022. godini. Rok izvođenja radova je tri godine.

Do sada su nove terene dobili Gradski stadion u Banjoj Luci, stadion Koševo u Sarajevu, stadion Tušanj u Tuzli, te stadioni Pod Bijelim brijegom i Rođeni u Mostaru. Rokovi su probijani na svakom od ovih stadiona. Premijer liga BiH će, kada budu okončani projekti u Širokom Brijegu i Doboju imati sedam savremenih terena.

Pobjednik tendera FSBiH, odnosno izvođač radova je konzorcij ponuđača koji čine: Wickr Group a.s., Hellasod SA i Tarkett sports B.V.

Projekat finansira FSBiH, odnosno UEFA, zajedno sa lokalnim zajednicama, odnosno klubovima.

Izgradnja svakog terena pojedinačno košta oko 2,5 miliona KM.

Faktor

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE