Mančester junajted nakon velike drame izbacio PSG i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka

Mančester junajted savladao je na Parku Prinčeva PSG rezultatom 3:1 i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka.

Mančester junajted šokirao je Park Prinčeva i poveo već u drugoj minuti. Poigravanje PSG-ove odbrane kaznio je Romelu Lukaku i doveo goste iz Mančestera u vodstvo. Rani gol Lukakua natjerao je domaće igrače da odmah krenu silovito ka golu Davida de Hee (De Gea). U 8. minuti Bernat je centrirao u peterac sa lijeve strane, za malo je zakasnio Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) i prilika je propala. Samo pola minute kasnije Mbape je pokušao iz slične situacije, ali se Junajted dobro odbranio. Ipak, PSG je brzo stigao do izjednačenja.

U 12. minuti nakon odlične akcije po desnoj strani Danija Alvesa i Mbapea, Bernat je bio usamljen na drugoj stativi, i s nekoliko metara pospremio je loptu u mrežu za 1:1.  U 29. minuti nakon brze kontre Junajteda i situacija tri na dva, Markus Rašford (Rashford), šutirao je pored gola i prilika za goste je propala. Ipak, minutu kasnije, “Crveni  đavoli” su postigli novi pogodak. Markus Rašford je šutirao s 25 metara, klizavu loptu iskusni Đanluiđi Bufon (Gianluigi Buffon) nije uspio prihvatiti, odbila se od njega, natrčao je Lukaku i postigao svoj drugi gol na meču. U 42. minuti Diogo Dalo je odlično prošao po desnoj strani, a u posljednji trenutak uslijedila je intervencija odbrane Parižana, i Bufon je uhvatio loptu, pa se na odmor otišlo pri vodstvu Junajteda.

Od prvog napada u nastavku PSG je krenuo odlučno ka golu De Hee. U 56. minuti Mbape je petom proigrao Di Mariju, ovaj je zatresao mrežu lobovavši De Heu, ali bio je metar u ofsajdu. Četiri minute  Di Marija je zaprijetio udarcem preko 30 metara, ali je golman Mančester junajteda bio spreman. U 72. minuti PSG je imao odličnu priliku.  Lopta je bila centrirana u peterac s desne strane, a u poslednji trenutak reagirala je odbrana Junajteda i spriječila da lopta dođe do Di Marije. U 84. minuti nakon odlične kontre,  Mbape se spetljao, Bernat je šutirao iskosa s lijeve strane i pogodio stativu. U posljednjim minutama meča, nakon šuta Daloa, lopta je pogodila Kimpembea u ruku.

Nakon pregleda VAR snimka, Skomina je dosudio penal. Markus Rašford je pogodio s bijele tačke i donio prolaz Mančester junajtedu.