Manchester City se s lakoćom plasirao u četvrtfinale Lige prvaka i stigao do rekorda

Nogometaši Manchester Cityja rutinski su eliminisali ekipu Copenhagena iz Lige prvaka, pošto su ovog rivala savladali i u revanš susretu na Etihadu s 3:1.

Identičan rezultat je bio i u prvom meču na Parken stadionu u Danskoj, a tako su Građani s ukupnih 6:2 prošli u četvrtfinale elitnog nogometnog takmičenja.

Interesantno je i da je City večeras srušio jedan rekord evropskog nogometa, pošto je postao prvi tim u historiji evropskih takmičenja sa 9 uzastopnih mečeva na domaćem terenu u kojim je davao najmanje 3 gola.

Pitanje prolaska City je večeras riješio s brza dva gola na otvaranju utakmice, pošto je u 5. minuti za 1:0 pogodio Manuel Akanji, dok je prednost već u 9. minuti duplirao Julian Alvarez.

Potom je uspio Copenhagen da se vrati i u 29. minuti smanji na 2:1 preko Elyounoussija, ali Erling Haaland u sudijskoj nadoknadi prvog dijela vraća Cityju prednost od dva gola pogotkom za 3:1.

U drugom dijelu utakmice su Građani rutinski sačuvali prednost i odradili posao do kraja.

Završilo je 3:1 pa su sa ukupnih 6:2 prvaci Engleske prošli dalje, a rivala u četvrtfinalu, kao i potencijalnog protivnika u polufinalu saznat će u žrijebu koji je zakazan 15. marta u Nyonu.

Rezultat i strijelci:

Manchester City – Copenhagen 3:1 (Akanji 5′, Alvarez 9′, Haaland 45+3′ / Elyounoussi 29′)