Marseille slavio u derbiju protiv Lyona, još uvijek ima šansu za Evropu

Sjajnu utakmicu odigrali su večeras na Veledromeu Marseille i Lyon, a domaćinu je pripao ovaj francuski derbi (4:2).

Malo ko je mogao očekivati da će na susretu pasi šest pogodaka. Posebno raspoloženi bili su domaći nogometaši, koji su postigli četiri gola i upisali 15. pobjedu, te dva kola prije kraja ostali u igri za Evropu.

Marseille sada ima 56 bodova, Lyon dva boda više. Lavovi se nalaze na petom mjestu, posljednjem koje donosi nastup u Evropi.

Diawara i Thauvin su nakon 26 minuta donijeli Marseilleu 2:0 prednost. Mvuemba je pet minuta prije odlaska na odmor smanjio na 2:1.

Gignac u nastavku s dva gola donosi novu ubjedljivu prednost Marseilleu, a konačnih 4:2 postavlja Gomis u 82. minuti.

Ligue 1, 36. kolo:

Marseille – Lyon 4:2 (Diawara 14, Thauvin 26, Gignac 48, 57/ Mvuemba 40, Gomis 82)