Najveća senzacija u historiji Lige prvaka, Sheriff pobijedio Real u Madridu

U 2. kolu grupe D Lige prvaka nogometaši Sheriffa su pobijedili na Santiago Bernabeu Real Madrid rezultatom 2:1, čime je moldavski prvak napravio najveću senzaciju u historiji Lige prvaka.

Real je od početka dominirao u posjedu lopte, ali teško je stvarao prilike. U 18. minuti Karim Benzema je izveo slobodan udarac s vrha šesnaesterca, ali je Georgios Athanasiadis sjajnom intervencijom spasio svoj gol.

I onda šok za Kraljeve u 27. minuti. Cristiano je lijepo centrirao u šesnaesterac, gdje je Jasur Jakhshibaev dočekao loptu i lijepim udarcem glavom doveo je Sheriff u senzacionalno vodstvo 1:0.

Do isteka prvog dijela, Real je imao dvije solidne prilike. Prijetili su Karim Benzema i Eden Hazard, ali nije bilo promjene rezultata.

Nastavak je donio sličnu igru. Napade Reala, ali vrlo jalove. Pokušavali su Hazard i Vinicus, bezsupješno, sve dok sudija Lawrence Visser iz Belgije u 63. minuti nije pokazao na bijelu tačku.

Vinicius Junior je pao nakon duela u šesnaestercu, a siguran s bijele tačke bio je Benzema za 1:1. Real je napadao i pokušavao doći do preokreta, ali umjesto toga u 90. minuti Sheriff je zaledio Bernabeu.

Thill je fenomenalno šutirao s vrha šesnaesterca i postigao je sjajan gol za senzacionalnu pobjedu Sheriffa 2:1.

Nešto ranije u ovoj grupi igrali su Šahtar i Inter, a na kraju nije bilo pogodaka 0:0.