Nexe korak bliže drugome mjestu

Našički rukometaši nastavljaju s pobjedničkim nizom. Nexe je upisao vrlo važne bodove na gostovanju u Sisku. Našičani su slavili protiv Siscije rezultatom 31:24 i time napravili korak više prema obrani drugoga mjesta u Premijer ligi.

Momčad Kasima Kamenice sjajno je otvorila utakmicu. Nakon 11 minuta Nexe je postigao čak osam pogodaka, a Siscia samo jedan gol. No, do kraja prvoga dijela “istopila” se prednost. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Nexea od 16:15. U nastavku utakmice Nexe je imalo nekoliko “crnih rupa”, ali uspjeli su steći prednost koju su na kraju i uspješno održali. Konačan rezultat utakmice bio je 34:21 za Nexe.

Najbolji pojedinci kod Nexea bili su Ivić s osam golova, Slišković sa šest pogodaka, a Franjo Lelić je postigao pogodak manje. Šunjić je na vratima skupio 9 obrana, a dvije više imao je Perica Lelić. Kod Siscije se istaknuo Jurjević s devet golova.

U sljedećem kolu Nexe gostuje kod Poreča, utakmica se igra u srijedu.

Premier Liga za prvaka, 8. kolo:

RK SISCIA – RK NEXE 24:31 (15:16)

Sisak, ŠD Brezovica
Gledatelja 300.
Suci: Marko Lovrić (Zagreb) i Siniša Tanasić (Dugo Selo)
Delegat: Damir Sarajlić (Velika Gorica)

RK SISCIA: Palaić (5 obrana), Devčić 1/2, Dervić, Jurjević 9/19, Žarković 2/3, Jurković 0/1, Balić 0/1, Raič 3/12, Hodak, Bumbak (2 obrane), Ančić 1/2, Kovačević 0/1, Čutura 2/7, Kobetić 6/12, Panjan (1 obrana), Prišek.
Trener: Josip Ražić

RK NEXE: P. Lelić (11 obrana), Kozina 3/4, Bureš, Eter 1/2, F. Lelić 5/9, Mrđenović 0/1, Varvodić 0/3, Knez 3/4, Slišković 6/11, Pivac, Vujić 1/1, Tomić 2/3, Božić Pavletić 0/2, Šunjić (9 obrana), Obranović 2/4, Ivić 8/10.
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Siscia 1/2 (Žarković), Nexe 2/3 ( Ivić, Slišković).
ISKLJUČENJA: Siscia 10 minuta (Jurjević 2+2+2, Dervić, Kobetić), Nexe 6 minuta (Slišković, Tomić, Ivić).