Nogometašice BiH na nevjerovatan način prokockale pobjedu na Malti

Nogometašice Bosne i Hercegovine remizirale su danas na Malti u okviru drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Konačni rezultat bio je 2:2.

Meč je očekivano počeo u dominaciji našeg tima te je Nikolić već u šestoj minuti BiH dovela u vodstvo. U 33. minuti Jelčić je udvostručila prednost, a 0:2 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Kako je utakmica odmicala činilo se kako će BiH na Malti upisati laganu pobjedu, ali se sve promijenili u posljednjih desetak minuta.

Prvo je Maria Farrugia deset minuta prije isteka regularnog dijela meča smanjila na 1:2, a Stefania Farugia je u petoj minuti sudijske nadoknade postavila konačnih 2:2.

Naša selekcija nakon dva kola ima jedan osvojen bod i nalazi se na četvrtom mjestu, dok je Malta peta s također jednim bodom, ali lošijom gol-razlikom.

BiH u narednom kolu gostuje Danskoj, dok će Malta putovati u Rusiju.