OBN: Edin Mujčin gost Finala

Prvi gost u Finalu OBN TV u 2017.godini je nekadašnji Bh.reprezentativac i nekadašnji veznjak zagrebačkog Dinama Edin Mujčin.

Tokom sjajne karijere Mujčin je sa Dinamom osvojio šest naslova prvaka Hrvatske i dva puta igrao Ligu prvaka. Bio je sudionik svih velikih utkamica s kraja 90-ih, protiv Partizana, Newcastlea, Celtica, Manchester Uniteda.

Kolike premije su, od tadašnjeg predsjednika Hrvatske Franje Tuđmana, dobili igrači Dinama za pobjedu od 5:0 protiv Partizana na Maksimiru? Kako je bilo zaigrati na Old Trafordu protiv Uniteda, koji je kasnije te sezone osvojio Ligu prvaka u legendarnom finalu protiv Bayerna? Kako je bilo na oproštaju od Dinama u duelu protiv Željezničara na Maksimiru te kako je Luki Modriću, kao nasljedniku, predao svoj dres sa brojem 10?

Posebna priča je reprezentativna karijera i utakmice protiv Danske, Hrvatske, Španije… Zašto tako dobra generacija, sa Salihamidžićem, Bolićem, Baljićem, Hibićem nije ostvarila plasman na Evropsko ili Svjetsko prvenstvo?

Sportski magazin “Finale” koji uređuje i vodi Adis Hadžić na program OBN TV večeras je u 19:15h