Android
Panika iznad Los Angelesa: Boeingov motor se zapalio ubrzo nakon polijetanja

Putnici na letu DL446 kompanije Delta Airlines iz Los Angelesa za Atlantu proživjeli su dramatične trenutke u petak kada je lijevi motor Boeinga 767-400 planuo ubrzo nakon polijetanja. Na letu se nalazilo 240 putnika i članova posade.
Prema saopćenju kompanije, avion se morao hitno vratiti na aerodrom u Los Angelesu, gdje je sigurno sletio. Srećom, u incidentu nije bilo povrijeđenih.
“Let DL446 kompanije Delta se vratio u Los Angeles ubrzo nakon polijetanja zbog indikacije problema s lijevim motorom”, kratko je izjavio glasnogovornik aviokompanije, komentirajući uznemirujuće snimke na kojima se vide plamenovi koji izbijaju iz motora.
Savezna uprava za avijaciju (FAA) pokrenula je istragu kako bi se utvrdio tačan uzrok požara. Ovo je drugi sličan incident u Los Angelesu u samo nekoliko dana.
Ranije ove sedmice, motor aviona Boeing 737 kompanije Sun Country Airlines takođe je planuo neposredno nakon polijetanja. Avion sa 166 putnika, koji je bio na putu prema aerodromu Minneapolis–St. Paul, također se morao vratiti nazad.
Svjedoci oba incidenta tvrde da su tehnički problemi bili primijećeni još prije polijetanja, što je u oba slučaja dovelo do kašnjenja. U slučaju leta DL446, avion se nakon polijetanja usporio i nije nastavio dobivati visinu, zbog čega je posada donijela odluku o hitnom slijetanju.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














