Partizan pred 15.000 gledalaca savladao Zvezdu i plasirao se u finale Kupa Srbije

Nogometaši Partizana večeras su na domaćem terenu u polufinalu Kupa Srbije dočekali gradskog rivala Crvenu zvezdu, a susret koji je odigran pred oko 15.000 gledalaca u svoju korist riješio je domaćin rezultatom 1:0. Utakmica se igrala bez ograničenja u broju gledatelja na stadionu, nakon što je Vlada Srbije prije pet dana donijela odluku da se ukida zabrana okupljanja na otvorenom u potpunosti, tako da nije bio ni ograničen broj ulaznica koje su za ovaj duel bile puštene u prodaju.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Zvezda je u finišu susreta postigla pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Partizan je do vodstva došao u 58. minuti susreta. Umar Sadiq je fantastičnim “lažnjakom” prevario Degeneka i u srcu šesnaesterca pronašao izraelskog nogometaša – Bibrasa Natcha koji šalje loptu iza leđa Borjana.

Nekoliko minuta kasnije priliku je imala Crvena zvezda, tačnije Richmond Boakye, ali se spetljao i poslao lošu loptu za Vukanovića.

Sadiq je ponovo prijetio u 65. minuti susreta, ali je njegov udarac odlično zaustavio Borjan. Do kraja utakmice Partizan je sačuvao prednost i plasirao se u finale Kupa Srbije.

Crno-bijeli će u finalu Kupa Srbije igrati protiv Vojvodine koja je danas bila bolja od Čukaričkog.