Pjanićeva Barca i dalje maksimalna, veliki preokret Seville s igračem manje

Utakmicama u grupama E, F, G i H okončano je treće kolo Lige prvaka, čime je odigrana i prva polovima grupne faze elitnog takmičenja.

Fudbaleri Barcelon upisali su i treću pobjedu, a večeras su na Nou Campu sa 2:1 savladali Dynamo Kiev. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić i večeras je bio među starterima, a igrao je do 60. minute.

Katalonci su slavili zahvaljujući golovima Lionela Messija u petoj Gerarda Piquea u 65. minuti susreta, dok je jedini gol za goste postigao Viktor Tsygankov 15 minuta prije kraja.

Isti igrač je i ranije imao dvije dobre prilike, ali je ove zicere odličnim intervencijama “skinuo” Marc-Andre Ter Stegen.

U drugom susretu grupe G Juventus je s 4:1 trijumfovao u gostima kod mađarskog prvaka Ferencvarosa, za koji večeras nisu zaigrali bh. reprezentativci Adnan Kovačević i Eldar Ćivić. Stara dama do pobjede je stigla zahvaljujući Alvaru Morati i Paulu Dybali, koji su dali po dva gola, dok je strijelac utješnog gola za domaćina bio Boli.

Leipzig se osvetio PSG-u za eliminaciju u prošlosezonskom polufinalu i slavio s 2:1. Parižani su poveli preko Di Marije u šestoj minuti, a nakon što je Argentinac promašio penal u 16. minuti, domaći su preokrenuli golovima Nkunkua u 42. i Forsberga u 56. minuti.

Sevilla je s igračem manje uspjela preokrenuti meč u kojem je Krasnodar od 21. minute imao dva gola prednosti. Ivan Raktić je u 42. smanjio na 1:2, no sve je zaklomplikovalo isključenje Jesusa Navasa u petoj minuti sudijske nadoknade. Ipak, El Nesyri je bio pravi junak Andalužana, a svojim golovima u 69. i 72. minuti donio je totalni preokret domaćem sastavu.

Borussia Dortmund je s 3:0 trijumfovala u gostima kod Club Bruggea uz dva gola Erlinga Haalanda.