Pjevačica Šejla Hujdur: Poslije “Zvezdi Granda” svašta se izdešavalo u mom životu

Pjevačica Šejla Hujdur: Poslije “Zvezdi Granda” svašta se izdešavalo u mom životu

Šejla Hujdur skrenula je pažnju na sebe učešćem u posljednjoj sezoni muzičkog takmičenja “Zvezde Granda”. Mastralnim izvedbama i sjajnim vokalom već u prvoj emisiji oduševila je i gledaoce u regiji ali i žiri. Uprkos sjajnim rezultatim Šejla je ipak odlučila povući se iz takmičenja te poželjela sreću ostalim učesnicima. 

Kako je izgledao Vaš dalji put poslije “Zvezdi Granda” ?

– Poslije ZG se svašta nešto izdešavalo u mom životu, naročito po pitanju muzike. Imala sam mnogo, meni značajnih, nastupa, mnogo raznih ponuda, ali se još uvijek nekako pronalazim u svemu tome, naročito po pitanju moje prve pjesme za koju se iskreno nadam da će biti kvalitetna, prihvaćena i slušana od strane publike.      

Za nekoliko dana nastupate na festivalu u Maglaju, kakva su Vam očekivanja?

– Da, nastupam. Pa iskrena da Vam budem, jedva čekam. To će biti prvi put da sam na jednom tako velikom i prestižnom festivalu poput Studentskog ljeta, tako da se veoma radujem. Očekujem prije svega da mi bude lijepo, u što uopšte ne sumnjam, da upoznam sve ostale kandidate i da se zajedno svi lijepo zabavimo jer, bitno je učestvovati. Također se nadam da ću ostaviti neki trag.

Koliko su važni festivali za mlade izvođače?

– Moje mišljenje da su jako važni, samo ne toliko učestali, na žalost. Ako poredimo nekadašnje i današnje vrijeme, svaki pjevač je postao pjevač prolazeći kroz neke važne festivale. Jedan od njih je i Maglajski festival iz kojeg su potekle brojne današnje zvijezde poput Severine, Željka Samardžića, Halida Bešlića, Daniela Popovića itd, tako da trebamo zahvaliti organizatorima što još uvijek misle na one koji se žele ostvariti u polju muzike.

Sve je manje pozornica na kojima se mladi mogu predstaviti, zašto se gase festivali?

– Ja mislim da se festivali i generalno ta “živa” muzika uz orkestre gase zato što je muzičku scenu preuzela elektronska muzika namijenjena za klubove i da se ista sve više danas popularizuje, što mi je iskreno jako žao. Istina je da svako pokušava naći svoje mjesto pod ovim muzičkim nebom, ali isto tako mislim da se ti isti festivali trebaju vratiti da se muzika vrati u onom pravom smislu kakva je nekad bila, kvalitetna i za uho ugodna.

Vidite li se na Eurosongu, te koliko je naše ne učestvovanje šteta za naše izvođače i nemogućnost da se čuje za njih van BiH?

– Moja životna želja je predstaviti svoju državu na takvom jednom događaju kakav je Eurosong. Mislim da ne postoji pjevač koji nije poželio isto. Meni je jako žao što se Bosna i Hercegovina više ne takmiči, jer zaista imamo jako kvalitetnih pjevača koji bi mogli predstaviti ovu državu u najljepšem svjetlu. Iskreno se nadam da ćemo se što prije vratiti na scenu Eurosonga da zablistamo ponovo.

S druge strane mnogi afirmisani izvođači i udruženja šute, zašto?

– Voljela bih dati neki konkretan odgovor na to. Mislim da već afirmisani pjevači ne mogu puno utjecati na to, jer i sami daju jako puno truda da se ta ista kultura scena zadrži koliko može. Meni je žao što se u našoj državi pridaje značaj nekim manje bitnim stvarima, ali evo nadajmo se da to neće potrajati, pa da i dalje važimo za državu koja ima mnogo talentovanih i svijetu poznatih uspješnih ljudi, kako u muzici, tako i u svim ostalim oblicima umjetnosti.

Avaz

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE

POVEZANE OBJAVE