Poraz Džumhura od Lopeza na Roland Garrosu

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu Roland Garrosa od španskog tenisera Feliciana Lopeza s 3:0, po setovima 6:3, 7:6 i 6:3.

Prvi set je donio dosta uzbuđenja. Oba tenisera su uspjela održavati svoj servis, iako je naš teniser u petom gemu imao dvije prilike za break, koje nažalost nije iskorsitio.

Bez breaka se igralo do osmog gema u prvom setu. Kratku pauzu zbog kiše Lopez je iskoristio da dođe do breaka, a gem je osvojio bez izgubljenog poena za vodstvo od 5:3. Imao je Džumhur priliku da uzvrati oduzimanjem servisa u devetom gemu, ali je Španac uspio da iskoristi petu set loptu i da dođe osvajanja prvog seta da 6:3.

Dobro je Damir otvorio u drugi set. Imao  je priliku za break u četvrtom gemu, koju ponovo nije iskoristio. Lopez je na drugoj strani oduzeo servis Džumhuru, te je poveo s 3:2, ali se naš teniser nije predao. Vratio je izgubljeni servis, te je izjednačio na 3:3.

Nastavak drugog seta donio je veliku borbu. U 11 gemu je Lopez imao tri break lopte, ali se Damir izvukao, te je osvojio gem na svoj servis. Lopez je lagano osvojio svoj servis, te se ušlo u tie-break.

Džumhur je imao veliku prednost od 4:1 u tie-breaku, ali Lopez je velikom serijom uspio da preokrene rezultat, te je imao set loptu. Damir se nije predavao. Osvojio je Džumhur potom dva poena zaredom, ali ni on nije iskoristio set loptu. Novu set loptu je imao u 15 poenu, ali je nije iskoristio na svoj servis.

Lopez je zatim uspio da osvojio dva vezana poena, te da dođe i do osvjanja drugog seta sa 7:6 i vodstva od 2:0.

Teniseri su držali svoj servis sve do šestog gema. Iskusni Španac je uspio da oduzme servis Džumhuru, a potom je potvrdio svoj servis za vodstvo od 5:2. Na kraju je Lopez i treći set riješio u svoju korist sa 6:3, te je prošao u drugo kolo Roland Garrosa.