Poraz rukometaša Čelika od Vogošće

Vogošća i Čelik sinoć su u okviru 2. kola Premijer lige za rukometaše odmjerili snage u dvorani “Amel Bečković”, a slavila je domaća ekipa rezultatom 34:26. Utakmicu su dosta bolje otvorili Vogošćani koji su ‘Blitz kriegom’ došli do 8:1. Super raspoloženi su bili Ovčina, Divković i Međić.

Čelik se nakon toga ipak uspjeva konsolidovati i smanjiti prednost domaćih – 9:6. Zatim je ponovo uslijedio period dobre igre domaćih, koji su nošeni golmanom Šabanovićem (12 odbrana u prvom poluvremenu) povećavali prednost do kraja prvog dijela, a rezultat na pauzi je glasio 18:12.

Vogošća bolje otvara i drugo poluvrijeme i dolazi do prednosti od osam golova 22:14. U 44. minuti Čelik smanjuje prednost Vogošće na pet golova 25:20.

U tim momentima golman Polić brani nekoliko šuteva domaćih rukometaša te je tako dao dodatni podstrek svojoj ekipi. Ipak, Vogošće nije dozvolila gostima da dodatno smanje prednost te je održavala prednost od pet golova. U zadnjih 10 minuta domaći su ušli sa prednošću od šest golov – 28:22.

Tri minute prije kraja domaći su imali nedostižnu prednost od devet golova 33:24. Trener domaćih, Danijel Ridžić do kraja je dao priliku za igru svim igračima, što Čelik nije uspio iskoristiti da smanji prednost, pa je meč završen sa 34:26 za Vogošću. Edin Bajramović postigao je 7, Bakir Buljugija 5 pogodaka.