Android
Poziv iz Austrije SAD-u: Uhapsite Dodika, zašto dopuštate da slobodno luta i sramoti vašu zemlju?

Austrijski ekonomist, konsultant i politički aktivist Gunther Fehlinger-Jahn pozvao je Sjedinjene Američke Države da uhapse Milorada Dodika.
Zatvorite ga, jasan je Fehlinger-Jahn.
On je, komentarišući Dodikovu izjavu da se susreo s predsjedavajućim Predstavničkom doma Kongresa SAD-a Mikeom Johnsonom, jasno poručio: “Mi u Austriji bismo zatvorili Dodika na ulasku na našu granicu.
SAD, zašto dozvoljavate da sramoti vašu zemlju slobodno lutajući po Washingtonu?”
Podsjećamo, upravo je Austrija u aprilu prošle godine uvela sankcije Miloradu Dodiku, Radovanu Viškoviću i Nenadu Stevandiću zbog napada na ustavni poredak Bosne i Hercegovine.
Dodik je ovih dana, zajedno sa v.d. predsjednicom entiteta Republika Srpska Anom Trišić Babić te članicom Predsjedništva BiH Željkom Cvijanović, u posjeti Washingtonu, povodom Molitvenog doručka.
Dopisnik FTV-a iz SAD-a Ivica Puljić je podsjetio da prisustvo molitvenom doručku samo po sebi ne nosi političku težinu, s obzirom na to da se radi o masovnom događaju s hiljadama učesnika iz cijelog svijeta.
Bili su na molitvenom doručku kao i osam drugih pozvanih iz BiH, tri i po hiljade iz cijelog svijeta, naveo je.
Kao ilustraciju razlike između simbolike i stvarnog političkog uticaja, Puljić navodi primjer fotografija koje su plasirane u javnost, a koje ne odražavaju stvarni sadržaj ili značaj susreta.
Oni su odatle slali brojne slike, poput recimo onih iz hodnika s američkim ministrom rata ili odbrane Peteom Hegsethom, koji je izašao popit kavu, rekao je Puljić.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE




















