Poznati svi učesnici osmine finala Lige prvaka, Dinamo ostao bez evropskog proljeća

Kompletirana je grupna faza Lige prvaka nakon koje su poznati svi učesnici osmine finala najelitnijeg klupskog nogometnog takmičenja.

Plasman u osminu finala su osigurali Bayern, Chelsea, Manchester City, Napoli, Porto, Tottenham, Benfica i Real Madrid kao pobjednici grupa, dok su kao drugoplasirani u narednu fazu Lige prvaka prošli Liverpool, Club Brugge, Inter, Eintracth, Borussia Dortmund, Leipzig, Milan i PSG.

U duelu koji je direktno odlučivao o prolasku dalje nogometaši Milana su pobijedili Salzburg rezultatom 4:0, a jedan od junaka bio je naš Rade Krunić.

Olivier Giroud je doveo Rossonere u vodstvo u 14. minuti, da bi Krunić riješio pitanje pobjednika na startu drugog dijela. Giroud je odigrao povratnu loptu za bh. veznjaka koji je preciznim udarcem glavom s nekoliko metara matirao gostujućeg golmana za 2:0.

Večeras sjajni Giroud je svojim drugim golom u 57. minuti povisio na 3:0, a Messias je u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 4:0.

Dinamo je poveo protiv Chelseaja golom Petkovića, ali su Plavci preokrenuli preko Sterlinga i Zakarije (2:1), te su tako Modre ostavili bez evropskog proljeća.

PSG je u najzanimljivijem susretu večeri savladao Juventus u Torinu rezultatom 2:1 (Bonucci 39′ / Mbappe 13′, Mendes 69′) i osigurao je prvo mjesto u grupi H iz koje dalje ide i Benfica.

Stara dama će uprkos porazu takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi, s obzirom da je Benfica u Haifi pobijedila Maccabi 5:1. Vrijedi spomenuti da se nakon devet mjeseci nakon teške povrede koljena na teren vratio najbolji igrač Juventusa Federico Chiesa.