PSG uz Messijev prvijenac savladao City i nagovijestio pohod na titulu prvaka Evrope

Nogometaši PSG-a su pobijedili Manchester City u derbiju grupne faze ovosezonske Lige prvaka rezultatom 2:0. Susret na pariskom Parku prinčeva je bio veoma otvoren, a razlog za slavlje na kraju meča su imali domaći igrači.

PSG je poveo iz prve ozbiljnije prilike na utakmici. Hakimi je s desne strane pronašao Mbappea, on ulazi u kazneni prostor i dodaje povratnu loptu za Gueyea koji silovitim udarcem matira nemoćnog Edersona koji je samo pogledom ispratio loptu koja je ušla pod same rašlje.

City je do izjednačenja mogao doći u 25. minuti kada je Sterling bio u odličnoj šansi ali je pogodio prečku. Lopta se potom odbila do Silve koji sa svega nekoliko metara nije uspio postići gol.

Gosti su nastavili s napadima, te je u 33. minuti sa 20 metara šutirao Cancelo, ali Donnarumma je odbranio

PSG je čekao šansu iz kontri, a jednu je dočekao u 38. minuti kada je Mbappe dodao Herreri koji šutira iz prve, ali Ederson je bio siguran.

U 40. minuti City je imao mnogo sreće jer je De Bruyne mogao dobiti direktan crveni karton nakon preoštrog starta nad Gueyeom, ali mu je sudija Del Cerro Grande “progledao kroz prste” i pokazao mu samo žuti karton.

Posljednju priliku u drugom poluvremenu imao je City kada je Dias šutirao, ali je i taj šut bio lagan plijen za Donnarummu.

City je nastavio napadati u drugom poluvremenu, no PSG se sjajno branio, a u 66. minuti je mogao stići do drugog kola. Messi je uposlio Neymara koji izlazi sam na Edersona, ali šutira pored gola.

U 74. minuti susreta Messi je dokrajčio Manchester City. Odigrao je dupli pas sa Mbappeom i postigao eurogol za 2:0.

Parižani su se uspjeli odbraniti i upisali veoma značajnu pobjedu kojom su nagovijestili da su ozbiljni kandidati za osvajanje trofeja Lige prvaka.

U ovoj grupi Club Brugge je napravio veliko iznenađenje i slavio je u gostima kod Leipziga rezultatom 2:1, dok je Borussia Dortmund sa 1:0 kod kuće savladala Sporting.

Grupa A: PSG – Manchester City 2:0 (Gueye 8., Messi 74.), Leipzig – Club Brugge 1:2 (Nkunku 5. – Vanaken 22., Rits 41.)