Radnik rastužio ispunjeno Bilino Polje i nakon penala izbacio Čelik iz Kupa BiH

Nogometaši Radnika iz Bijeljine nakon boljeg izvođenja penala protiv Čelika plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine. Rezultat je nakon regularnih 90 minuta glasio 0:0.

Prvu veliku šansu na meču imali su gosti iz Bijeljine u 16. minuti i to s tri pokušaja prema golu Čelika, no golman Durmo je dva puta odlično reagovao nakon udaraca Ristića i Maksimovića, nakon čega je Maletić šutirao pored gola.

Čelik je u 35. minuti mogao doći u vodstvo, ali je Durmiš malo zakasnio na drugoj stativi da loptu pospremi u mrežu, pa se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Mogao je Čelik i u 55. minuti do vodstva, ali tada Šijerkić nije uspio postići gol, kao i sedam minuta nakon toga kada još jednom Šijerkić i Međuseljac nisu uspjeli pogoditi. Najbolju šansu za meču za Čelik je imao Karić, ali njegov udarac u 86. minuti je zaustavila stativa.

Kada je meč završen bez pogodaka, bilo je jasno da će putnik u četvrtfinale biti odlučen nakon penala, a tu su više sreće imali igrači Radnika koji su prošli dalje.

Tragičari Čelika su bili Žuno i Zukić, njima je golman Radnika Lakić odbranio dva penala, dok su svi igrači gostujućeg tima iz Bijeljine bili precizni i zanimljivo, svi su šutirali u desnu stranu gola.

Što se tiče Kupa BiH, plasman u četvrtfinale ranije su izborile ekipe Zrinjskog, Veleža, Željezničara, Zvijezde iz Gradačca, Rudara iz Prijedora i Sloge Merdian iz Doboja.

Posljednji putnik će biti odlučen nakon duela između Širokog Brijega i Tuzla Cityja, a on se igra u terminu od 18:30 sati.