Android
Reakcija Tužilaštva KS: Kazne u slučaju Džene Gadžun blizu maksimuma

Tužilaštvo Kantona Sarajevo je saopćilo da je zadovoljno izrečenim kaznama zatvora za optužene u slučaju prvostepene presude zbog smrti djevojčice Džene Gadžun.
Zadovoljni kaznama i zabranama
Kako je rečeno, kazne se većinom kreću prema gornjoj granici zapriječenih kazni za navedena krivična djela.
Naveli su da su zadovoljni i izrečenim mjerama zabrane obavljanja djelatnosti, što je i prvenstveno prijedlog Tužilaštva KS.
“Detaljnije o eventualnoj žalbi ćemo se moći izjasniti po zaprimanju pismenog otpravka presude”, navedeno je.
Izrečene kazne optuženima
Sud je prvooptuženog Suada Rožajca proglasio krivim za krivično djelo protiv zdravlja ljudi i krivično djelo nesavjesno liječenje i osudio na deset godina zatvora. Njemu je izrečena i mjera zabrane vršenja ljekarskog poziva u trajanju od osam godina.
Drugooptužena Nina Jovanović također je proglašena krivom te je dobila kaznu od četiri godine i šest mjeseci. Njoj je zabranjeno vršenje ljekarskog poziva i funkcije u trajanju od šest godina.
Trećeoptužena Jasmina Halimić (zloupotreba položaja) osuđena je na tri godine zatvora. Halimić je također dobila mjeru zabrane vršenja ljekarske funkcije u trajanju od tri godine.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE























