Ronaldo režirao Realov preokret u Minhenu

Bayern i Real Madrid odigrali su u Minhenu svoj prvi meč četvrtfinala Lige prvaka, a gosti iz Španije slavili su sa 2:1.

Iako je Bayern bolje otvorio meč, na kraju su Bavarci bili ti koji su se branili i spašavali se poraza od gostiju iz Madrida.

U 18. minuti Benzema je glavom pokušao, ali je Neuer odbranio. U 25. minuti postignut je prvi pogodak na utakmici. Arturo Vidal je na ubačaj Thiaga Alcantare glavom loptu zakucao u mrežu za 1:0.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Vidal je opet u šansi, no ovaj put ne pogađa. U završnici prvog dijela dosuđen je penal za Bavarce. Ribery je napucao Carvajala u ruku (ili rame?), pa je Nicola Rizzoli dosudio penal, ali je Vidal očajno šutirao – preko gola.

Možda je upravo taj trenutak i bio uzrok velikog preokreta. Na početku drugog dijela Ronaldo je na ubačaj Crvajala pogodio za 1:1 i onda je uslijedila potpuna opsada gola Manuela Neuera.

Bale je u 56. minuti imao dobru šansu, ali je Neuer spašavao. Potom je Martinez isključen u 61. minuti kod Bayerna, što je Real itekako koristio i do kraja stegnuo obruč oko gola svog rivala. Doslovno su se igrači Reala poigravali oko šesnaesterca Bayerna, da bi na kraju u 77. minuti Ronaldo pogodio za 2:1 i na kraju donio veliku pobjedu Kraljevima.

Da je bilo malo više završnice, Bayern je mogao proći i gore.  Liga prvaka, četvrtfinale: Bayern – Real 1:2 (Vidal 25/ Ronaldo 47, 77) Bayern: Neuer, Alaba, Boateng, Martinez, Lahm, Vidal, Alonso, Ribery, Alcantara, Robben, Muller. Real Madrid: Navas, Marcelo, Ramos, Nacho, Carvajal, Kroos, Casemiro, Modrić, Ronaldo, Benzema, Bale.