Rukometaši Danske u drami poslije produžetaka pobijedili Francusku i osvojili bronzu

Rukometna reprezentacija Danske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu nakon što su poslije produžetaka bili bolji od Francuske rezultatom 35:32, piše Klix.

Francuzi su znatno bolje otvorili meč, a sredinom prvog poluvremena imali su četiri pogotka prednosti (9:5). Ipak, Danska se do poluvremena koliko-toliko vratila, a rezultat je na pauzi bio 14:13 za Francuze.

Za razliku od prvog, Danci su bili ti koji su puno bolje otvorili drugo poluvrijeme, a sredinom druge dionice došli su do vodstva od tri razlike i činilo se da će okrenuti susret u svoju korist i doći do pobjede.

Iako je u jednom trenutku bilo 22:19 za Dansku, Francuzi su znatno popravili igru u odbrani i ubrzo su došli do preokreta, čak i vodstva od dva gola razlike, nakon čega je bilo jasno da nas u borbi za treće mjesto očekuje drama i da će pobjednik biti odlučen u posljednjoj minuti.

Uslijedila je drama na kraju, Danci su u posljednjoj minuti imali prednost od 29:28, no onda je Karabatić uz malo sreće pogodio za poravnanje, nakon čega je bilo jasno da će se igrati produžeci.

U produžecima je Danska zaigrala puno bolje, odmah su postigli tri pogotka i već tada je bilo jasno da će doći do pobjede i osvajanja bronzane medalje.