Sarajevo u fantastičnoj atmosferi savladao Čelik u Kupu BiH (FOTO+VIDEO)

Podijelite vijest

U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine, Sarajevo je u Zenici slavilo protiv Čelika s 0-2.

Meč je sjajno počeo za bordo tim. Nemanja Bilbija je u 10. minuti propustio veliku šansu da dovede svoj tim u vodstvo. Samo dva minuta kasnije Jajalo je neprecizan.

Nakon prilično ravnopravnog dijela meča, u 38. minuti Čelik je propustio najveću šansu na utakmici. Jasmin Mešanović je sjajno prevario Cimirota i poslao dugu loptu za Baraća, čiji šut je otišao pored gola Bandovića.

Ipak, Sarajevo je povelo u 43. minuti. Loš korner Purića popravio je Bilbija, nakon čijeg ubačaja je Dupovac pucao glavom u Adilovića. Golman Čelika je kratko odbio loptu do Trivunovića kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju.

U drugom poluvremenu Čelik je krenuo mnogo ofanzivnije, a zahvaljujući tome imali su nekoliko izvrsnih prilika za izjednačenje rezultata.

Igrala se 64. minuta kada je šut Stojčeva kratko odbijen do Bilbije koji je rutinski zatresao mrežu Adilovića. Ognjen Valjić je priznao gol, na šta je krenula lavina žalbi fudbalera Čelika. Nakon pune dvije minute raspravljanja, pomoćni sudija je ipak odlučio poništiti gol napadača Sarajeva.

Nakon toga tempo meča se smirio, a Čelik do kraja nije imao niti jednu izrazitu šansu.

Sarajevu je u 87. minuti poništen još jedan gol, a ovaj put je u nedozvoljenoj poziciji bio Ivan Tatomirović.

I kada se mislilo da će se meč završiti rezultatom 0-1, maestralni Miloš Stojčev je još jednom postigao vrhunski gol i na taj način doveo bordo klub pred osvajanje Kupa Bosne i Hercegovine.

Revanš se igra 17. maja na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović-Hase.