Sjajna predstava Zmajeva u Cirihu: Pjanić i Džeko pogađali za pobjedu (VIDEO)

Nogometna reprezentacija BiH slavila je pobjedu u prijateljskom meču protiv Švicarske u Cirihu od 2:0.

Golom Edina Džeke, nogometna reprezentacije Bosne i Hercegovine povela je protiv Švicarske. Džeko je zabio za 1:0 u 14. minutu utakmice, a asistirao mu je Senad Lulić.

Bio je to rezultat prvog dijela utakmice.

– Definitivno najbolje poluvrijeme koje sam ja gledao u jednoj prijateljskoj utakmici naše reprezentacije, izjavio je Vlatko Glavaš, bivši kapiten Zmajeva u komentaru prvog dijela utakmice.

Miralem Pjanić pogodio u 57. minutu i tako povećao prednost na 2:0. Bio je to još jedan maestralno izveden slobodnjak sa neki 20-tak metara.

Bolji nego onaj protiv Luksemburga u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:0.

Pjanić je još jednom “skinuo paučinu”, i to na onoj strani na kojoj je stajao golman Yann Sommer. Slobodni udarci sa te udaljenosti, Pjaniću su postali poput dosuđenih penala.

Zmajevi su dominirali cijelim tokom prvog dijela utakmice. U drugom dijelu Švicarci su uspjeli uspostviti kakvu takvu ravnotežu na terenu, no bez konkretnog učinka. Šest puta smo šutirali na gol Sommera i pogodili dva puta. Švicarci su imali dva udarca u okvir gola, no naši golmani su u dva navrata sjajno reagirali. Prvo Asmir Begović u prvom, a potom i Jasmin Burić koji je branio drugo poluvrijeme.

Mehmed Baždarević je na teren od prve minute poslao najjaču postavu s kojom raspolaže: Asmir Begović – Ognjen Vranješ, Emir Spahić, Ervin Zukanović, Sead Kolašinac – Edin Višća, Miralem Pjanić, Muhamed Bešić, Senad Lulić – Edin Džeko, Vedad Ibišević.

S druge strane Švicarcu su meč počeli u sastavu: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schar, Philippe Senderos, Ricardo Rodriguez – Granit Xhaka, Gelson Fernandes – Pajtim Kasami, Admir Mehmedi, Haris Seferović – Renato Steffen.

Izvor: Fokus.ba